NEDERLAND - De eerste twee nachten van februari kenmerkten zich door nachtvorst en die houdt de komende week grotendeels aan. Midweeks komt er even een opleving met iets hogere temperaturen, maar aan het eind van de week wordt het weer fris met regelmatig vorst in de nacht.
Vandaag, zondag, vriest het op grote schaal in de ochtend. Na 10:00 uur komt het kwik geleidelijk overal boven nul en daarbij waait het nauwelijks. Vanmiddag is het droog en zonnig met soms wat hoge bewolking waar de zon doorheen schijnt. Het wordt 3 tot 5 graden met de hoogste maxima in het zuiden van het land.
In de nacht naar maandag komt het weer op grote schaal tot lichte vorst met minima tussen -2 en -5 graden. Overdag wordt het een droge dag met een mix van wolken en zon. Alwaar de zon schijnt wordt het 5 of 6 graden, maar daar waar bewolking iets meer de overhand heeft wordt het slechts een graad of 3. De wind is zwak tot hooguit matig en waait uit zuidelijke richtingen.
De dagen daarna is het tijdelijk wat zachter met maxima tussen 5 en 9 graden en minima rond het vriespunt. Op dinsdag zal er lokaal nog nachtvorst zijn. De wind zit tijdelijk in de zuidwesthoek en woensdag en donderdag loopt de temperatuur nog iets op met mogelijk wat meer bewolking, maar neerslag van enige betekenis wordt niet verwacht.
Vanaf vrijdag en in het volgende weekend draait de wind weer naar het oosten en wordt het waarschijnlijk weer een aantal graden kouder. In de nachten komt het dan weer op uitgebreide schaal tot vorst, terwijl het overdag helder en fris lijkt te worden.